top of page

ÇOCUKLAR İÇİN DEPREM BİLGİSİ KİTAPLARI

Son yıllarda çocuklarda deprem bilincini arttırmaya yönelik çok önemli kitaplar yayınlanmıştır.

Bu kitapların başında Prof. Dr. Naci GÖRÜR tarafından kaleme alınan "Çocuklar İçin Deprem Kitabı" gelmektedir. Doğan Çocuk tarafından yayınlanan kitaba aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz. Doğan Yayınları , D&R , Kitapyurdu
Kitapla ilgili detaylı bilgiye Prof. Dr. Naci GÖRÜRDEN dinlemek isterseniz videoyu izleyebilirsiniz.Çocuklara depremi anlatan diğer bir kitap MEB, KVF, UNICEF işbirliğiyle yayınlanan Berna Sarı ARASIL tarafından kaleme alınan "Oyuncak Moli Sallanıyor." kitabıdır. Oyuncak Moli Sallanıyor kitabını kitabın üzerine tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kitap beş yaş üstü çocuklar için uygundur. MEB, KFV, UNICEF ortaklığıyla yayınlanan diğer kitab ise "Sallanan Karınca Yuvası" kitabıdır. E-kitap olarak yayınlanan bu kitaba da Sallanan Karınca Yuvası kitabına tıklayarak erişebilirsiniz. Bu kitap da beş yaş üstü için uygundur. Aynı yazara ait Beneklerini Kaybeden Sarı kitabına da linki tıklayarak erişebilirsiniz. Bu kitaplar çocukların deprem sonrası psikolojik olarak toparlanmalarına da yardımcı olan eserler arasındadır.


Okul öncesi dönem çocuklarına deprem bilincini kazandırmak amacıyla aile katılımcı deprem eğitim programı kapsamında Hülya Gülay OGELMAN tarafından kaleme alınan eğtici kitap BKM Kitap'tan temin edilebilir.


Deprem nedeniyle göç etmiş bir ailenin umut dolu öyküsünü anlatan Psikolojik Danışman Ayfer DEMİRTAŞ' ın "Yeraltı Canavarı" isimli kitabına D&R ve idefix sitelerinden ulaşılabilir.
Comments


bottom of page