top of page

DEPREM ÇANTANIZ HAZIR MI?

Güncelleme tarihi: 6 Şub

Deprem çantası konusunda genellikle ihmalkar yaklaşıyoruz. Oysa doğal afetler özellikle deprem sonrası hayatımızı kolaylaştıracak temel ihtiyaç malzemelerinin olduğu bir çantamız olsa yardım ekipleri gelene kadar kendimizi ve ailemizi güvende tutabiliriz.

Deprem çantasının içine neler koymalıyız?

Yedek kıyafet, iç çamaşırı, battaniye, konserve ve kraker gibi bozulmayacak paketli yiyecekler, bir kaç gün idare edecek kadar su, kutu meyve suyu, el feneri, yedek pil, el radyosu, power bank (mobil şarj cihazı), ıslak mendil, sabun, kadınlar için hijyenik pedler, bebek varsa bebek bezleri, maskeler, okumak için kitap ya da dergi, cep ısıtıcıları, sık kullanılan ilaçlar, kimlik belgelerinin fotokopileri, bir miktar nakit para, özel evrakların fotokopileri. İşte size örnek deprem çantaları görselleri.


#depremçantasında olması gerekenler. Kişisel ihtiyaçlara göre çeşitler artabilir.Hayatımızı sürdürmek için #depremçantamızı ya da #afetçantamızı hazırlamalı ve güncellemeliyiz.Kişisel olarak çok değer verdiğimiz bazı eşyalarımızı da deprem çantasında tutmak iyi olabilir.

Ülkemiz bir deprem ülkesi, ne kadar hazır olursak o kadar güvende oluruz.

32 görüntüleme0 yorum

Son Yazılar

Hepsini Gör

Comentários


bottom of page